'Diğer Elektronik Ürünler' forumunda HANEFİ tarafından 28 Şub 2014 tarihinde açılan konu

 1. HANEFİ

  HANEFİ Moderator Site Yetkilisi Moderator

  Marka:CATA
  Model:CT-9180
  Mekanik zaman saati röleli priz aslında.
  Mekanik zaman saatine röle diyebiliriz aslında.istediğiniz saatte elektrik gelmesini sağlayabiliyoruz.Ya da istediğiniz saatlerde elektriği kesebiliyoruz.
  Ama 24 saatlik zaman diliminde ayarlamayı yapabilirsiniz.Çünkü mekanik.Ha şunuda belirteyim;bir seferliğe mahsus ayarlama değil.Ayarladığınız saatlerde hergün (sonsuz)çalışır.
  Üzerinde 15'er dakikalık arayla ayarlama yapabilirsiniz.Bilmeyenler için örnek vereyim:Üzerinde 24'e kadar sayı var.24 saat oluyor aslında.Normal saatlerde 12'ye kadar sayı var.Bunda 24. Ve dakika olarakta 15 dk arayla çizgi var.Önce saat kaçsa zaman saatli prizimizi de aynı saate ayarlıyoruz.Saat 8 olsun.Prizdeki ok işaretini 8' getiriyoruz.Her çizgide aynı zamanda küçük düğme var.Mesela; 8 sayısı ile 9 sayısı arasında dört tane küçücük düğme var.Yani her 15 dkda bir.8'in yanındaki düğmeye basarsanız(basık kalacak kadar iteceksiniz) Hergün saat 8'den 8:15 'e kadar elektrik prize gelmeyecektir.Ve bu sonsuza kadar böyle devam eder.Haftalık ayarlayacaksanız, o zaman elektronik zaman saati (röle) alacaksınız.Ama mekanike göre daha çabuk arızalanabilir.

  şimdi gelelim püf noktasına;Elektrikler evimizde tamamen kesilirse ne olacak? O zaman prizdeki saat de geri kalacak.Elektrikler 1 saat sonra geldiyse artık mekanik zaman saatimiz 1 saat geri kalmış demektir.Ayarladığımız 8'deki elektrik kesintisi saat 9'da başlayacak.Bunun için pilli mekanik zaman saatleri var.Elektrikler tamamen kesilirse pil zaman saatini çalıştırmaya devam ediyor.

  Mekanik zaman saatini (röleyi) cam aspiratörü için satın almıştım.

  Röle,Mekanik zaman saati,zaman saati,geciktirici,geciktirici elektronik devre,elektrik geç gelecek,Röle,Mekanik zaman saati,zaman saati,geciktirici,geciktirici elektronik devre,elektrik geç gelecek,Röle,Mekanik zaman saati,zaman saati,geciktirici,geciktirici elektronik devre,elektrik geç gelecek,Röle,Mekanik zaman saati,zaman saati,geciktirici,geciktirici elektronik devre,elektrik geç gelecek,Röle,Mekanik zaman saati,zaman saati,geciktirici,geciktirici elektronik devre,elektrik geç gelecek,Röle,Mekanik zaman saati,zaman saati,geciktirici,geciktirici elektronik devre,elektrik geç gelecek
   

  Ekli dosyalar:

Bu Sayfayı Paylaş