'Çevre Bilimleri' forumunda HANEFİ tarafından 1 Kas 2012 tarihinde açılan konu

1. HANEFİ

HANEFİ Moderator Site Yetkilisi Moderator

DİKKAT MUTLAKA OKUYUN

Kamera, CD/DDVD writer(çift usb'li), 3G mobil modem = çalıştırıyor.
    Bluetooth dongle çalışmadı
    Oyun kolu çalışmadı.
    Usb girişli hoparlör çalışmadı.

Muhtemel çalışmama nedeni: Gücü tamamen PC'den alıyor gibi.Harici güç beslemesi devre dışı sanki.Çünkü DiGiTUS USB Hub'u başka PC'ye takınca çalışmayan cihazlar çalışıyor.Sanırım bazı bilgisayarlarda optimum verim alınamıyor.

HARİCİ GÜÇ BESLEMESİ OLMASINA RAĞMEN BAZI CİHAZLAR ÇALIŞMADI.AYRICA ÜRÜNÜ SATIN ALDIKTAN SONRA WEB SİTESİNDEN 4 HAFTA İÇİNDE KAYIT ETTİRMENİZ GEREKİYORMUŞ.BU ÜRÜNÜN GARANTİSİ 5 YIL , AMA KAYIT YAPTIRMADIĞIM İÇİN SADEC 2 YIL OLARAK KABUL EDİLECEK.KİMSE SÖYLEMEZSE KAYIT YAPTIRILACAĞINI NERDEN BİLECEKSEK.EN AZINDAN AMBALAJIN ÜZERİNE YAZSALAR:mad:.

USB 3.0 Super-Speed USB (5Gbps) ve USB 2.0 High-Speed USB (480Mbps) ve USB 1.1 (12 Mpbs) standartlarını destekler.
    Maksimum USB veri transfer hızı 5000 Mbps (Super-Speed).
    Her portu yüksek akım korumalı
    Tak çalıştır özelliğine sahiptir. Çalışma esnasında sökülüp takılabilir.
    4 adet USB cihaza bağlantı imkanı sağlar. (4 x USB 3.0 Port, USB A dişi harici port)
    Cihaz üzerinde bilgisayar bağlantısı için 1 x USB 3.0 Port, USB A dişi konnektör yuvası mevcuttur.
    Cihaz, harici bir power adaptöre gerek duymaksızın USB port kanalıyla kendisine bağlı olan diğer cihazlara 100 mAya kadar elektrik dağıtabilmektedir.
    Harici bir güç adaptör kullanıldığı takdirde her port 500 mA destekler. Bu sebeple cihazla birlikte harici güç adaptörü kullanılabilmektedir. 5V, 4A güç adaptörü ürünle birlikte gelmektedir.
    Bilgisayar ve USB Hub arasında kullanabilmek amacıyla USB 3.0 A erkek - USB 3.0 A erkek bağlantı kablosu (1.20 cm) ürünle birlikte gelmektedir.
    Windows 7, Vista, XP,Linux işletim sistemlerini destekler.

Ebatları= 9 cm x 5 cm x 1,5 cm
    Usb Kablo Uzunluğu= 120 cm
    Güç kablosu uzunluğu= 120 cm

Ekli dosyalar:

Moderatör tarafından düzenlendi: 14 Kas 2014
  2. HANEFİ

Satın almadan önce usb çoğaltıcıları çok araştırdım.Harici güç beslemesi olması daha iyiymiş.Diğer türlü gücü bilgisayardan alıyormu?.Bu nedenle usb çoklayıcıların bazıları çalışmayabiliyormu?.

Maalesef harici güç beslemesi olmasına rağmen bazı cihazlar benim PC'de çalışmadı.Ürünü kullandıkça iyi-kötü yönlerini görüyorum.Demekki doğru yorumlar için ürünü uzun bir süre kullanmak gerekiyor.
    ince hesap.com dan satın alımıştım. 4 TL kargo ücretide dahil 91,49 TL.

Adaptörsüz satın alacaksanız en fazla 2 usb portlu olanını satın alın.
    Usb kablosu çok kalın.Sanırım USB 3.0 olmasından dolayı.
    Linux ve Vista'da kullanıyorum.Çalışıyor.Ama Linux açılışta biraz yavaş açılmaya başladı.Sanırım hemen tanıyamıyor.Benim için sorun değil.

Moderatör tarafından düzenlendi: 5 Ağu 2013
  3. realperest

realperest Administrator Administrator

Değerli yorumunuz için teşekkür ederiz.

4. HANEFİ

USB ÇOKLAYICI

Rica ederim.

usb çoklay?c?,digitus,usb 3.0

Bu Sayfayı Paylaş